ZAI102 ATATÜRK İLKELERİ VE İNKILAP TARİHİ – II, ZTD102 TÜRK DİLİ – II, ZYD102 YABANCI DİL –II DERSLERİNİ ALAN ÖĞRENCİLERİMİZİN DİKKATİNE


FİNAL VE VİZE SINAV SONUÇLARI HAKKINDA:

Yapılacak final ve vize sınavının sonuçları ile ilgili itirazı olan oğrencilerin, kendi okullarının öğrenci işlerine dilekçe vermeleri gerekmektedir. Her okulun kendi öğrenci işlerinde toplanan dilekçeler, öğrenci işleri tarafından topluca Sınav Merkezine gönderilecektir.

Sınav sonuçları ile ilgili Uzaktan Eğitim Merkezi nin yapabileceği bir şey bulunmamaktadır.Dersler Trakya Üniversitesi e-Trakya sistemi ile internet üzerinden verilecektir. (Ekampüs sisteminden farklıdır.) 
e-Trakya sistemine giriş yapmak için 
http://e-trakya.trakya.edu.tr

Ayrıca sisteme giriş yapmak için Uzaktan Eğitim Merkezi web sayfasında bulunan e-Trakya butonunu kullanabilirsiniz.
Resim

e-Trakya sistemine kayıt işlemleri tamamlanmıştır. Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu öğrencilerinin kayıtları henüz gerçekleşmemiştir. Derslerin sisteme yüklenmesi 14 Şubat 2018 Çarşamba günü itibariyle başlamıştır.


Önemli Bilgi:
2017-2018 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Döneminde Zorunlu Ortak Servis Dersleri için e-Trakya sistemi üzerinden canlı dersler yapılacaktır. Canlı ders programı ve sistemin kullanımı ile ilgili olarak 14 Şubat 2018 Çarşamba günü bir duyuru yapılacak ve canlı dersler başlayacaktır.


Öğrencilerimizin sisteme giriş yapabilmeleri için; Kullanıcı Adı olarak Öğrenci NumaranızŞifre olarak T.C. Kimlik Numaranız tanımlanmıştır. (T.C. Kimlik Numarası olmayan yabancı uyruklu öğrencilerin şifreleri öğrenci numaraları olarak tanımlanmıştır)

Sisteme giriş yaptıktan sonra Profil Düzenle bölümünden sistem üzerindeki Email adresinizi güncelleyiniz.

Bu derslerle ilgili duyuruları Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi web sayfasından mutlaka takip ediniz.

Öğrencilerimizin Dikkatine

1-    e-Trakya sistemine Öğrenci Numaranız ve T.C. Kimlik Numaranız ile giriş yapamıyorsanız,

2-    Sisteme giriş yaptıktan sonra açılan derslerinizde eksiklik ya da fazlalık varsa,

3-    9 Şubat 2018 tarihinden sonra Uzaktan Eğitim Dersleri ile ilgili kayıt olma ve ya kayıt sildirme durumunuz olduysa,

Bu durumları düzeltmek için aşağıdaki yolu izleyiniz.

1-    Trakya Üniversitesi Öğrenci Bilgi Sistemine (http://obs.trakya.edu.tr) giriş yaparak, Bilgilerim altında yer alan Transkript inizi sorgulayın.

2-    Eğer Transkript inizde almış olduğunuz dersler görünmüyor ise, okulunuzun Öğrenci İşleri servisine giderek durumu kontrol ettirin.

3-    Dersinizin Transkriptinizde yer aldığına emin olduktan sonra,  transkript sayfanızın üst tarafında bulunan İndir butonuna tıklayarak alacağınız transkript pdf halini Uzaktan Eğitim Merkezi ne mail ile (tuzem@trakya.edu.tr) gönderiniz.


e-Trakya Sistemine giriş için tıklayınız..


Trakya Üniversitesi Uzaktan Eğitim Merkezi:
Tel: 0284 236 23 41     -   E-Mail: tuzem@trakya.edu.tr

Bu içerik 16.02.2018 tarihinde yayınlandı ve toplam 900 kez okundu.